Sulmohet fizikisht Ljupço Palevski, dërgohet në spital

Maqedonia

Sulmohet fizikisht Ljupço Palevski, dërgohet në spital

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 19:33
Ljupço Palevski

Aktivisti dhe kryetari i lëvizjes “E treta”, Ljupço Palevski, po lufton për jetën e tij në klinikën private në Shkup pas një sulmi fizik që ndodhi këtë pasdite.

Palevski u sulmua para shtëpisë së tij nga persona të panjohur.

Rasti u konfirmua edhe nga MPB

“Sot rreth orës 17:15 është raportuar se në rrugën “Zllatko Shnajder” nga ana e dy personave, të cilët kanë qenë me motoçikleta është sulmuar Lj.P. Po punohet për zbardhjen plotë të rastit”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat