Nikollovski: Disa drejtorë në ndërmarrje publike marrin paga më të larta se kryeministri

Maqedonia

Nikollovski: Disa drejtorë në ndërmarrje publike marrin paga më të larta se kryeministri

Më: 18 shtator 2020 Në ora: 12:51
Ljupçe Nikollovski

Zëvendëskryeministri i caktuar për luftimin e krimit dhe korrupsionit, Ljupçe Nikollovski në brifing me gazetarët thotë se ka ndërmarrje publike në shtet që shërbejnë vetëm për punësime dhe për të shpenzuar para dhe se këto ndërmarrje duhet të shuhen.

“Ka ndërmarrje publike drejtorët e të cilave kanë paga më të larta se kryeministri, ne këtë do të hulumtojmë”, tha Nikollovski.

10 arsye pse Programi ndërkombëtar master për menaxhment dhe organizim në Fakultetin Ekonomik në Lubjanë, është zgjidhja më e mirë!

Ndryshe, Nikollovski në përbërjen qeveritare është zëvendëskryeministër i caktuar për luftimin e krimit dhe korrupsionit ndërsa pozita e tij shërben për t’i koordinuar institucionet të cilët merren me këto çështje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat