Të dielën fillon llogaritja dimërore e kohës në Maqedoni

Maqedonia

Të dielën fillon llogaritja dimërore e kohës në Maqedoni

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 17:53
Foto Ilustrim

Llogaritja verore e kohës për vitin 2020 përfundon më 25 tetor në orën 03:00, kështu që akrepat do të kthehen pas për një orë, pra në ora 03:00 pas mesnate do të llogaritet si ora 02:00.

Vendimi për ditën dhe momentin e mbarimit të llogaritjes verore të kohës në vitin 2020 do të publikohet në “Gazetën Zyrtare të Republikës së Maqedonisë së Veriut nga data 26 mars 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat