Tifozët maqedonas përleshen në Shtip, publikohen pamjet

Maqedonia

Tifozët maqedonas përleshen në Shtip, publikohen pamjet

Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 20:24
Përleshje mes tifozëve maqedonas

Gjatë ditës së sotme tifozët e klubit të KF Bregallnicës (Shtip) dhe të KF Tikveshit(Kavadar) sot në Shtyp janë përleshur fizikisht me njëri-tjetrin.

Edhe pse ndeshje mes dy klubeve luhej pa tifozë, megjithatë tifozët ‘Falanga’ dhe ‘Lozari’ u përleshën ndërmjet veti në praninë e policisë.

Sipas informacioneve, ka disa të lënduar nga përleshjet e sotme.

Nga MPB paralajmërojnë se do të parashtrohen kallëzime penale për pjesëmarrësit e incidentit.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat