BSP Maqedoni dëshiron ta thellojë bashkëpunimin me Agjencinë amerikane për Luftimin kundër drogës

Maqedonia

BSP Maqedoni dëshiron ta thellojë bashkëpunimin me Agjencinë amerikane për Luftimin kundër drogës

Më: 14 janar 2021 Në ora: 19:28
Foto Ilustrim

Në Byronë për Siguri Publike (BSP) pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë së Veriut sot është realizuar takim midis drejtorit të BSP-së, Sasho Tasevski dhe përfaqësuesve të Agjencisë amerikane për luftë kundër narkotikëve (DEA) në Sofje.

Në takimin, në të cilin morën pjesë edhe ndihmës drejtori nga Departamenti i policisë kriminale me përfaqësues të Departamentit u diskutua ndër të tjera për bashkëpunimin e suksesshëm midis dy shërbimeve, si dhe drejtimet e bashkëpunimit në të ardhmen dhe mundësitë për thellimin e tij.

Siç theksuan nga MPB-ja, drejtori Tasevski e theksoi bashkëpunimin e deritanishëm me Agjencinë amerikane për luftë me narkotikët e cila rezultoi me disa operacione të suksesshme ndërkombëtare në të cilat MPB-ja mori pjesë si partner i respektuar.

Në takimin u theksua se bashkëpunimi i tillë do të vazhdojë edhe në periudhën e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat