Filipçe: Sot do të arrijnë 2.000 vaksina kineze

Maqedonia

Filipçe: Sot do të arrijnë 2.000 vaksina kineze

Më: 12 prill 2021 Në ora: 11:02
Venko Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot deklaroi se 2.000 vaksina kineze për ne do të mbërrijnë në aeroportin e Sofjes sot, si një donacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, e cila është rezultat i iniciativës së ambasadorit tonë në Abu Dhabi .

“Qytetarët e të gjitha grupeve të moshës do të vaksinohen me ta. Rreth 25.000 qytetarë janë vaksinuar deri më tani, ndërsa vaksinimi në strukturat kritike do të përfundojë nesër.

Sot është radha e gazetarëve dhe punëtorëve të mediave”, tha Filipçe përpara arenës “Boris Trajkovski”, ku po kryhet imunizimi masiv.

Sot janë duke u vaksinuar gazetarët të cilët kanë aplikuar për vaksinim dhe të cilët gjenden në grupin e atyre me prioritet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat