Në tre komunat e Gostivarit sot votuan 189 qytetarë

Maqedonia

Në tre komunat e Gostivarit sot votuan 189 qytetarë

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Votimi në zgjedhjet lokale filloi me votimin e parakohshëm të personave të sëmurë, personave të pafuqishëm dhe personat me COVID-19 dhe ata që ndodhen në izolim, aplikimi i të cilëve është pranuar nga Komisioni Komunal Zgjedhor.

Në territorin e Kominës së Mavrovës sot votuan 36 persona.

Në Komunën e Gostivarit komisioni pranoi kërkesat e 145 personave nga 179 të paraqitur, ndërsa në Vrapçisht të drejtën e votës e kanë realizuar 16 persona të pafuqishëm dhe një votues i cili ndodhet në karantinë.

Në kuadër të përgatitjeve për ditën e nesërme, KKZ e Gostivarit vërtetoi se është bërë dezinfektimi i materialit zgjedhor dhe i vendvotimeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat