Dështon Arben Taravari, nuk fiton në raundin e parë

Maqedonia

Dështon Arben Taravari, nuk fiton në raundin e parë

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 08:36
Arben Taravari

Ka dështuar Arben Taravari duke mos arritur të fitojë në raundin e parë. Sipas rezultateve nga  Komisioni Shtetëror Zgjedhor  Arben Taravari do të garojë sërish përballë Nevzat Bejtës në raundin e dytë

Zyrtarisht Arben Taravari ka marrë 49.88 % që do të thotë 15724 vota përballë Nevzat Bejtës me 41,84% që do të thotë 13,190 vota.

Ndërsa Fadil Zendeli nga Lëvizja BESA ka marrë 2,88% me votë i bie 909 vota.

Dhe Renata Elezi nga PDSH-ja 1,06% me votë i bie 333 vota.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat