Filloi procedura për kandidim për kryetar të LSDM-së, zgjedhjet më 12 dhjetor

Maqedonia

Filloi procedura për kandidim për kryetar të LSDM-së, zgjedhjet më 12 dhjetor

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 16:41
LSDM

Bordi drejtues i LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme mori vendim për fillimin e procesit të organizimit të zgjedhjeve brendapartiake për kryetar të partisë.

Ata njoftuan se kryetari i ri i partisë do të zgjidhen më 12 dhjetor.

“Kandidat partie mund të jetë çdo anëtar i cili përmbush kushtet e parapara në Statutin dhe Rregulloren për mbajtjen e zgjedhjeve brendapartiake, ku thuhet se kandidat për kryetar të LSDM-së mund të kandidohet person me minimum 5 vjet anëtarësim në LSDM dhe të paktën një herë ka qenë i zgjedhur nga Kongresi i LSDM-së”, thonë nga kjo parti.

Të drejtën e votës e ka çdo anëtar i cili do të regjistrohet në ueb-faqen e partisë, ndërsa mundësia e dytë është votimi përmes degëve të partisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat