Taravari: Nëse Alternativa pranon t’i bashkohet qeverisë, ajo nuk do të jetë e qëndrueshme

Maqedonia

Taravari: Nëse Alternativa pranon t’i bashkohet qeverisë, ajo nuk do të jetë e qëndrueshme

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 16:04
Arben Taravari

Nëse Alternativa pranon t’i bashkohet  përbërjes së re qeveritare, nuk do të zgjasë shumë, tha Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetar i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari.

“Para një viti e gjysmë dolëm me Gashin në zgjedhjet parlamentare dhe morëm vota nga qytetarët kundër politikave të BDI-së. Marrëveshja është nënshkruar për katër vite dhe sigurisht që nuk duhet ta respektojnë. Ashtu siç vendosin ata. Ne do ta respektojmë vendimin e tyre.

Nëse hyjnë në qeveri, ajo qeveri nuk do të jetë e qëndrueshme, sepse në LSDM ka destabilitet. Ka fraksione dhe ka shumë premtime të paplotësuara për partnerët e koalicionit. Mendoj se viti i ardhshëm 2022 do të jetë vit zgjedhor”, tha Taravari.

Më herët kryetari i Alternativës, Afrim Gashi deklaroi se do t’i ofrojnë një mundësi qeverisë, që vendi të del nga kjo krizë dhe do të ndihmojë integrimin e vendit në strukturat euro-atlantike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat