Rruga Tetovë-Kodra e Diellit e ndaluar për automjetet e rënda transportuese

Maqedonia

Rruga Tetovë-Kodra e Diellit e ndaluar për automjetet e rënda transportuese

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 09:31
Foto

Komunikacioni në rrugët e shtetit sot në mëngjes po realizohet nëpër rrugë të lagështa dhe me borë në disa vende më të larta.

Për shkak të temperaturave të ulëta të mëngjesit ka mundësi për shfaqje edhe të ngrirë.

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë përkujton se ende është në fuqi ndalesa për automjetet e rënda transportuese në drejtimin Tetovë – Kodra e Diellit.

Jashtë mjediseve urbane, intensiteti i komunikacionit është mesatar, ndërsa në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat