Mickoski: Nuk është logjike të përkrahet qeveria më e keqe në 30 vitet e fundit

Maqedonia

Mickoski: Nuk është logjike të përkrahet qeveria më e keqe në 30 vitet e fundit

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 09:01
Hristijan Mickoski

Për liderin e opozitës OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski, dhënia e mbështetjes dhe legjitimitet nga një parti për pushtetin aktual është hap i palogjikshëm, sepse siç tha, ka shumë parametra që e bëjnë qeverisjen aktuale më të keqen në 30 vitet e fundit.

Në paraqitjen e tij në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat, duke folur për mundësinë që Alternativa të bëhet pjesë e koalicionit qeverisës, Mickoski tha se është e palogjikshme.

“Të jepni legjitimitet dhe të hysh në një qeveri të tillë është një hap vërtet i palogjikshëm për mua, por nuk do të ishte politikisht kulturore të ndërhyja në punët e brendshme të partisë politike Alternativa.

Lidershipi i tyre, mendoj se kujdeset për të ardhmen e asaj partie, lideri, Afrim Gashi, mendoj se e ka parasysh atë që them dhe nëse ka marrë një vendim të tillë mendoj se është gabim”, tha Mickoski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat