114 gjoba për kundërvajtje në komunikacion në Shkup

Maqedonia

114 gjoba për kundërvajtje në komunikacion në Shkup

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 09:48
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit në Shkup.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 132 masa, prej të cilave 34 janë për tejkalim shpejtësie, 12 për vozitje pa leje, 23 për kundërvajtje të këmbësorëve, 11 për mosdhënie të përparësisë dhe 31 për parkim jo të rregullt”, thonë nga SPB Shkup.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat