Tetovë-Gostivar: Policia sanksionoi personat që drejtojnë veturat pa patentë shoferi

Maqedonia

Tetovë-Gostivar: Policia sanksionoi personat që drejtojnë veturat pa patentë shoferi

Më: 10 janar 2022 Në ora: 13:02
​Xhudo nuk ndalet, 6 medalje në turneun ndërkombëtar në Slloveni

Në kuadër të kontrollit të vazhdueshëm dhe aktiviteteve tjera për zbulimin dhe sanksionimin e personave që drejtojnë automjete pa patentë shofer, dje (09-janar) janë regjistruar 8 persona (TE-6 dhe GV-2).

Të cilët nuk kanë pasur patentë të vlefshme, 5 shofer në gjendje të alkoolizuar (TE-1 dhe GV-4).

 3 shoferë fillestarë (TE-1 dhe GV-2) të cilët nuk kanë respektuar kufizimet ligjore të parashikuara për këtë kategori pjesëmarrësish në trafik, si dhe lloje të tjera të kundërvajtjeve.

Për të gjithë shkelësit janë përgatitur parashtresat adekuate

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat