Policia kapi dy taksi vozitës nga Kërçova që kanë punuar pa licencë

Maqedonia

Policia kapi dy taksi vozitës nga Kërçova që kanë punuar pa licencë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 21:41
Foto ilustrim

Dy taksi voztës nga Kërcova kanë marrë padi penale pasi kanë bartur udhëtarë pa pasur licencë për këtë shërbim.

Sipas informacioneve të MPB-së, policia e Kërcovës ka paditur N.D 35 vjec dhe I.J 65 vjec që të dy nga ky qytet.

Kontrollet e policisë kanë qenë më 14 dhe 20 janar në rrugën Goce Dellcev në Kërcovë.

Dhe kanë zbuluar se personat në fjalë bartin ilegalisht qytetarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat