Gjorgji Trendafilov: Qendra Kulturore është hapur në vitin 2019, pse atëherë nuk kishte reagime?

Maqedonia

Gjorgji Trendafilov: Qendra Kulturore është hapur në vitin 2019, pse atëherë nuk kishte reagime?

Më: 20 prill 2022 Në ora: 23:29
Gjorgji Trendafilov

Ish-deputeti dhe kryesuesi i GDU, Gjorgji Trendafilov në emisionin debativ në TV SHENJA, duke folur për hapjen e qendrës kulturore të Bullgarëve në Manastir e që ngjalli shumë reagime, tha se kjo qendër ka ekzistuar që nga viti 2019.

“Zyrtarët që erdhën nga Bullgaria, nënkryetari, kryeministri dhe të tjerë ata nuk erdhën ilegalisht. MPJ, protokolli në MPJ, të gjithë ato kanë zgjatur.

Duhet të shohim se përse ishte reagimi. Nëse është dashur dikush të reagon, nëse është më e drejt apo jo është dashur të bëhet në vitin 2019.

Ka më tepër arsye se përse bëhet tani, një nga arsyet e cila është më e logjikshme është se bisedimet mes dy qeverive nuk janë duke shkuar në drejtim të duhur”, tha Trendafilov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat