Sanksionohen 96 shoferë në Shkup, 48 për vozitje të shpejtë

Maqedonia

Sanksionohen 96 shoferë në Shkup, 48 për vozitje të shpejtë

Më: 3 maj 2022 Në ora: 10:33
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (02.05.2022) ka vazhduar me kontrollet në fushën e trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 96 masa, nga të cilat 48 sanksione për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 20 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 10 sanksione për kundërvajtje nga motoçiklistë, tri masa për drejtim të automjetit me ndikimi i alkoolit.

“Kontrollet e trafikut vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat