162 shoferë të gjobitur në Shkup, 16 për tejkalim të shpejtësisë

Maqedonia

162 shoferë të gjobitur në Shkup, 16 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 14 maj 2022 Në ora: 11:21
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (13.05.2022) ka vazhduar me intensifikimin e kontrolleve të veprimit në fushën e trafikut.

Siç informojnë nga MPB, në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 162 gjoba, nga të cilat 16 për drejtim të mjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 16 për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 20 masa për kundërvajtje nga motoçiklistë.

“Janë shqiptuar 10 gjoba për përdorimin e celularit, tetë sanksione për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit, 13 gjoba për automjete me defekte teknike dhe automjete të paregjistruara, dy sanksione për kalim në rrugës në sinjal të mbyllur”.

“Vazhdojnë kontrollet e aksionit të intensifikuar. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat