Sekuestrohet gjysmë kilogram kokainë në Kërçovë

Maqedonia

Sekuestrohet gjysmë kilogram kokainë në Kërçovë

Më: 15 maj 2022 Në ora: 15:37
Foto ilustrim

Policia e Kërçovës bën të ditur se mbrëmjen e djeshme (14.05.2022) në orën 22.50 në qytetin e Kërçovës është bërë ndalimi i shtetasit I.B (39) nga Kërçova.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e këtij personi, të kryer me urdhër të Gjykatës Themelore në Kërçovë, është gjetur gjysmë kilogram kokainë, një peshore digjitale dhe sende të tjera për përpunimin e lëndës.

Personi në fjalë është dërguar në komisariatin e Kërçovës.

Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij, do të bëhet edhe procedimi përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat