LSDM: OBRM-PDUKM është parti kriminale

Maqedonia

LSDM: OBRM-PDUKM është parti kriminale

Më: 21 maj 2022 Në ora: 09:52
Foto ilustrim

Aktgjykimi për rastin “TNT” për rrënimin e “Kosmos” rikonfirmoi se OBRM-PDUKM është parti kriminale me tapi, akuzojnë nga LSDM.

Në rastin “TNT” janë dënuar me burg Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, si dhe ish-kryetari i Komunës së Gazi Babës, Toni Trajkovski.

“Aktgjykime të shumta konfirmojnë indikacionet për krime të rënda të kryera përmes projektit “E vërteta për Maqedoninë”. U vërtetuan pretendimet se Nikolla Gruevski është frymëzuesi i shumicës së krimeve dhe Mile Janakievski është autori i tyre.

Është i njëjti Gruevski që Mickoski fillimisht e kishte këshilltar, e më pas sekretar të përgjithshëm të partisë, i njëjti Gruevski që e vendosi Mickoskin në një kolltuk në Pallatin e Bardhë”, shtojnë nga LSDM.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat