ASH: Ministri Bekteshi pranoi dështimin me uljen e çmimeve, le t’i pranojë propozimet tona

Maqedonia

ASH: Ministri Bekteshi pranoi dështimin me uljen e çmimeve, le t’i pranojë propozimet tona

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 19:23
Foto ilustrim

Aleanca për Shqiptarët në një reagim me shkrim thonë se Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, pranoi dështimin e Qeverisë.

Ai vetë pohoi se masat e fundit nuk kanë dhënë rezultate dhe nuk kanë arritur të ulin çmimet e produkteve ushqimore.

“Qeveria konfirmoi të gjitha paralajmërimet tona, andaj u bëjmë thirrje që t’i pranojnë propozimet e Aleancës për Shqiptarët edhe për uljen e TVSH-së, akcizës dhe marzhës për karburantët si dhe propozimet për bllok tarifat e reja të energjisë” thonë nga ASH.

Nga partia thonë se “sot u dëshmua se çmimin nuk e kanë rritur shitësit me pakicë, por çmimet e larta të karburantëve si dhe taksat e shtetit janë burimi kryesor i shtrenjtimeve. Andaj, mos bëni inate në kurriz të qytetarëve, mos i plaçkitni edhe më shumë. Pranoni propozimet tona dhe jepni dorëheqje nga postet tuaja”, thuhet në reagimin e ASH-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat