Kallëzim penal ndaj 30 vjeçarit nga Tetova për zjarrvënie në një automjet të parkuar

Maqedonia

Kallëzim penal ndaj 30 vjeçarit nga Tetova për zjarrvënie në një automjet të parkuar

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 18:38
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme – Tetovë, ka ngritur kallëzim penal kundër personit me inciale O.M (30 vjeçar) nga fshati Xhepçisht i Tetovës.

Shkaku i kallëzimit penal është se ekziston një bazë e dyshimit për kryerjen e veprës penale “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

“Më datë 24 Prill 2020 në fshatin Drenovec të Tetovës, i dyshuari, me përdorim e një lënde djegëse ka shkaktuar zjarr në automjetin e parkuar të udhëtarëve të tipit “BMW”, në pronësi të personit me inciale A.J. nga Tetova”, thonë nga MPB.

Rasti do të ndjek procedurat tjera ligjore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat