Ka ndërruar jetë një 46 vjeçare e cila u rrah brutalisht nga partneri i saj 51 vjeçar nga Velesi

Maqedonia

Ka ndërruar jetë një 46 vjeçare e cila u rrah brutalisht nga partneri i saj 51 vjeçar nga Velesi

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 16:37
Foto ilustrim

Dje në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup ka ndërruar jetë një 46-vjeçare nga Negotina, e cila ishte rrahur brutalisht nga partneri i saj P.N. (51) në orët e para të mëngjesit të datës dy gusht.

Që atëherë ajo për shkak të plagëve të rënda ishte në koma dhe ka luftuar për jetën.

Sipas mjekes Maja Moisova, shefe e Klinikës së Anestezisë, Reanimacionit dhe Mjekimit Intensiv, gruaja është sjellë tek ata me lëndime shumë të rënda në tru dhe në kafkë.

“Pacientja na u soll në koma. Bëhej fjalë për lëndime shumë të rënda të trurit dhe kafkës dhe ajo u operua menjëherë. Fatkeqësisht, ajo vdiq” – ka thënë doktoresha Moysova për “Fokus”.

Negotina është në shok nga ngjarja.

Viktima ishte nënë e dy fëmijëve të rritur, dhe me P.N. ishte në një lidhje për një kohë të gjatë.

Sipas informacioneve të Sektorit për Punë të Brendshme – Veles, në shtëpinë ku jetonin, ai ka ushtruar dhunë ndaj saj dhe e ka goditur me doreza boksi në kokë.

Ngjarja në polici është raportuar nga mjeku kujdestar nga Shërbimi Emergjent Mjekësor i Negotinës, pas së cilës autori në orën 03:35 është privuar nga liria nga ana e punonjësve policorë.

Dhuna ndaj grave në Maqedoni është një problem aktual që nuk mund të zhduket, përkundër të gjitha fushatave që janë duke u realizuar.

Sipas hulumtimit të Rrjetit nacional kundër dhunës dhe dhunës në familje, në Maqedoni çdo e treta grua është viktimë e dhunës në familje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat