Të enjten dhe të premten Maqedonia në fazën portokalli, temperatura mbi 40 gradë

Maqedonia

Të enjten dhe të premten Maqedonia në fazën portokalli, temperatura mbi 40 gradë

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 13:21
Foto ilustrim

I gjithë territori i Maqedonisë së Veriut të enjten dhe të premten do të jetë nën ndikimin e valës së nxehtë me temperatura të larta ditore që në shumë vende do të jenë mbi 35 gradë celsius, ndërsa në pjesët juglindore mbi 40 gradë celsius, njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Nga temperaturat e larta të enjten dhe të premten vendi do të hy në fazën portokalli.

“Të premten gjatë natës do të ketë vranësira të shtuara me paraqitje të reshjeve të herëpashershme”, shtojnë nga DPH.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat