Trençevska: Nxemje për çerdhet do të ketë

Maqedonia

Trençevska: Nxemje për çerdhet do të ketë

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 12:32
Jovana Trençevska

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jovana Trençevska, në një intervistë ka deklaruar se do të ketë nxemje për çerdhet.

“Nuk duhet që të shqetësohen qytetarët apo komunat se mos ndoshta nuk do të ketë nxemje. Do te sigurohet nxemje për qytetarët dhe për çerdhet sepse për këtë është përgjegjëse qeveria”, thotë Trençevska.

Si prindërit që ju paguajnë fëmijëve te tyre çerdhet, ose si çerdhet kanë mjetet e tyre, edhe për çerdhet është dikush përgjegjëse”, thotë ministrja.

Ndryshe, në Kuvendin e RMV-së diskutohet për vazhdimin e gjendjes së krizës në sektorin energjetik. Autoritetet kanë siguruar qytetarët se nuk do të ketë ndërprerje të ngrohjes qendrore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat