MPB: Arrestohen dy persona për prerje ilegale të drurëve

Maqedonia

MPB: Arrestohen dy persona për prerje ilegale të drurëve

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 16:21
Foto ilustrim

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme policia nga qendra kufitare Jug në bashkëpunim me Policinë Pyjore nga Resnja kanë arrestuar 36-vjeçarin I.K. dhe 69-vjeçarin I.M., të dy nga fshati Aravati.

Të dy janë kapur duke kryer prerje joligjore të drurëve.

“U sekuestruan dru dhe dy sharrë elektrike me motor. Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të dorëzohet një parashtresë përkatëse”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat