Nikollovski: Nëse vijmë në qeveri nuk do të pranojmë një propozim që poshtëron popullin tonë

Maqedonia

Nikollovski: Nëse vijmë në qeveri nuk do të pranojmë një propozim që poshtëron popullin tonë

Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 22:58
Aleksandar Nikolovski

Nënkryetari i OBRM-PDUKM-së, Aleksandar Nikolovski përsëriti qëndrimin e partisë se propozimi francez për tejkalimin e kontestit mes Maqedonisë dhe Bullgarisë është i papranueshëm.

I pyetur se çfarë do të bënin nëse do të ishin në pushtet, Nikollovski për “360 gradë” tha se nuk do të pranojnë një propozim të tillë.

“Fakti është se Maqedonia është vënë në një pozitë jashtëzakonisht të keqe duke pranuar një propozim jashtëzakonisht të keq. Detyra dhe detyra jonë patriotike do të jetë të bëjmë më të mirën për vendin.

Unë do të mund t’ju them një plan konkret kur të jemi në qeveri, sepse ende nuk i kemi të gjitha aspektet, por definitivisht nuk do ta pranojmë një propozim të tillë për poshtërimin e popullit, gjuhës, historisë dhe kulturës maqedonase”, ka thënë Nikollovski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat