LSDM: Mickoski qëndron pas bllokadës, çmimin e paguajnë qytetarët

Maqedonia

LSDM: Mickoski qëndron pas bllokadës, çmimin e paguajnë qytetarët

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 10:00
LSDM

Partia maqedonase në pushtet LSDM, thotë se pas bllokadës së transportuesve privatë në Shkup, qëndron Hristijan Mickoski.

Nga kjo parti thonë se me bllokadën e transportuesve privatë Mickoski i hakmerret Danella Arsovskës.

“Mickoski personalisht ka shpallur 100 autobusë për qytetin e Shkupit në emër të Arsovskës. Sot nuk kanë ikur as autobusët e as fabrika e lajmëruar Mickoski”.

“Dëmin nga e gjithë kjo e paguajnë qytetarët që mëngjesin e sotëm janë zgjuar në një qytet të bllokuar dhe pa transport publik. Mickoski dhe OBRM-PDUKM po përgatisin një fatkeqësi të re për Shkupin”, thonë nga LSDM.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat