Arrestohen dy persona nga Shtipi, kanë kryer disa vjedhje

Maqedonia

Arrestohen dy persona nga Shtipi, kanë kryer disa vjedhje

Më: 21 mars 2023 Në ora: 11:32
Policia

MPB bën të ditur se zyrtarët policorë nga SPB – Shtip kanë zbardhur 5 vjedhje të rënda të kryera në një kamion, depo, në spital modular në Spitalin klinik të Shtipit dhe në një kioskë në territorin e komunës së Shtipit, dy prej të cilave janë realizuar në tetor të vitit të kaluar, ndërsa tre janë realizuar në fillim të marsit të këtij viti.

Nga MPB thonë se për këto vepra janë arrestuar dy persona.

“Për shkak të ekzistimit të dyshimit se janë autorë të krimeve, janë privuar nga liria D.M. (34) dhe S.S.(26), të dy nga Shtipi.

Në një bisedë zyrtare në stacion të policisë, ata kanë pranuar veprat”, thonë nga MPB.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat