LSDM: Mickoski është kopje e zbehtë e Gruevskit, bllokimi i rrugës evropiane e vërteton këtë

Maqedonia

LSDM: Mickoski është kopje e zbehtë e Gruevskit, bllokimi i rrugës evropiane e vërteton këtë

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 11:11
Foto ilustrim

Nëpërmjet një kumtese nga OBRM-ja thonë se Mickoski është një kopje e zbehtë e Gruevskit.

 Rënia e OBRM-së është për shkak të kotësisë dhe pakënaqësisë së madhe të brendshme, ndërsa, problemet e brendshme, me një fjalë, shpërbërja e OBRM-së nuk është për shkak të vlerave, por për shkak të kotësisë dhe pakënaqësisë së madhe të brendshme.

Nga LSDM-ja thonë se seria e sherreve, akuzave dhe lojërave gjyqësore në Shtëpinë e Bardhë tregojnë se sa të thella janë problemet e brendshme partiake në OBRM.

Ndërsa fakti është se Hristijan Mickoski është një kopje e zbehtë e Nikolla Gruevskit. Dhe politika e tij e bllokimit të rrugës evropiane është gjithashtu vetëm një kopje e origjinalit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat