Embargoja, Peshevski i shkruan Kusarit - Bota Sot
Embargoja, Peshevski i shkruan Kusarit

Maqedonia

Embargoja, Peshevski i shkruan Kusarit

Më: 11 shtator 2013 Në ora: 15:13

Zv/kryeministri i qeverisë i angazhuar për çështje ekonomike Vlladimir Peshevski ka dërguar letër deri te zv/kryeministrja e Kosovës dhe ministrja për tregti dhe industri Mimoza Kusari-Lila që në një duel televiziv të ballafaqojnë argumentet.

“Edhe unë edhe ju jemi dëshmitarë të një situatë të pakëndshme që u gjetën dy shtetet në disa ditë. Në opionin në dyja shtet rrotullohen informacione të ndryshme dhe ekzistojnë mendime të ndryshme rreth motiveve, arsyeve, fakteve dhe argumenteve në të cilën bazohet gjendja aktuale. Mendoj se qytetarëve ua kemi për borxh të vërtetën.

Kjo situatë meriton transparencë, ndërsa fuqishëm mendoj se biseda jonë para syve të opinionit do të kontribuojë në tejkalimin e sfidave’, qëndron në letrën e Peshevskirt drejtuar Kusarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...