Njëri prej të vrarëve në Kumanovë është Fadil Fejzullai - Bota Sot
Njëri prej të vrarëve në Kumanovë është Fadil Fejzullai

Maqedonia

Njëri prej të vrarëve në Kumanovë është Fadil Fejzullai

Më: 9 maj 2015 Në ora: 13:39

Në Kumanovë është mësuar identiteti i personit të parë të vrarë shqiptar. Sipas “Al Jazeera Balkans”, shqiptari i vrarë është Fadil Fejzullahi nga “Lagja e Trimave” të Kumanovës ku janë zhvilluar luftimet në mengjesin e sotëm. Ky televizion ka bërë të ditur se emri i personit të vrarë është njoftuar nga banoë lokal.

Banorët e Kumanovës flasin për disa persona civil shqiptarë të vrarë, por ende nuk ka asgjë zyrtare se sa persona dhe kush janë të vrarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat