Çmenduri: Ja se si policia maqedonase rrah emigrantët (Video) - Bota Sot
Çmenduri: Ja se si policia maqedonase rrah emigrantët (Video)

Maqedonia

Çmenduri: Ja se si policia maqedonase rrah emigrantët (Video)

Më: 11 shtator 2015 Në ora: 08:46

Policia kufitare maqedonase ka përdorur shkopinj gome për të parandaluar mijëra emigrant të cilët edhe nëpër shi ishin të detyruar që të hyjnë në Maqedoni, raporton Sky News.
Së paku 7.000 njerëz, duke përfshirë shumë prindër që kishin me vete edhe fëmijë të vegjël, po kalonin nëpër fushat me baltë përreth Greqisë dhe Maqedonisë, me qëllim që të shkojnë drejt Sërbisë.

Lisa Holland, gazetare e Sky News tha: “Këto pamje janë bërë në Maqedoni. Ne e kuptojmë se kjo është një roje kufitare, e di se çfarë dhe kush janë ata, dhe ata mund të thonë se ata janë duke u përpjekur për të ruajtur kontrollin, por mund të shihni se si njerëzit goditen me shkopinj gome”.
Policia greke njoftoj se lëvizja e njerëzve që hyjnë në Maqedoni ishte vala më e madhe e refugjatëve dhe emigrantëve që kanë parë deri tani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...