Kriza me refugjatët, opozita kundërshton idenë për gardh në kufi - Bota Sot
Kriza me refugjatët, opozita kundërshton idenë për gardh në kufi

Maqedonia

Kriza me refugjatët, opozita kundërshton idenë për gardh në kufi

Më: 11 shtator 2015 Në ora: 19:06

LSDM-ja opozitare ka reaguar ndaj paralajmërimeve të ministrit të jashtëm Nikolla Popovski për vendosjen e mundshme të gardhit si mekanizëm mbrojtjeje nga fluksi i refugjatëve.

Sipas kësaj partie, kriza e refugjatëve nuk zgjidhet me mbylljen e kufijve por me vendime dhe aksione të vazhdueshme.

Partia e Zaevit thotë se situata kaotike në kufijtë e Maqedonisë që po pushton mediat e botës, vetëm më shumë e nxinë imazhin gjithsesi të nxirë të shtetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...