Lëvizja majtiste “Solidariteti” sot do të organizoj manifestim për përkrahjen e refugjatëve - Bota Sot
Lëvizja majtiste “Solidariteti” sot do të organizoj manifestim për përkrahjen e refugjatëve

Maqedonia

Lëvizja majtiste “Solidariteti” sot do të organizoj manifestim për përkrahjen e refugjatëve

Më: 12 shtator 2015 Në ora: 11:44

Në qendrën Maqedonia në Shkup në fillim prej ora 12, lëvizja majtiste “Solidariteti” organizon aktivitete për përkrahjen e refugjatëve me rastin e “Ditës Evropiane për përkrahjen e refugjatëve”, transmeton zhurnal.

Janë paraparë që të mbahen fjalime të aktivistëve të përfshirë në ndihmën e refugjatëve, por gjithsesi edhe mbledhjen e donacioneve dhe përgatitjen e një pllakate me porosinë “ Refugjatët janë të mirëseardhur”, e cila pastaj do të vendoset në ndonjë vend të dukshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...