Ma mirë vonë se kurrë:” Refugjatë mirsevini në Maqedoni” - Bota Sot
Ma mirë vonë se kurrë:” Refugjatë mirsevini në Maqedoni”

Maqedonia

Ma mirë vonë se kurrë:” Refugjatë mirsevini në Maqedoni”

Më: 12 shtator 2015 Në ora: 15:53

Me mbledhjen e donacioneve në ushqime dhe rroba për refugjatët të cilët përmes Maqedonisë nga Siria, Eritrea, Afganistani, por edhe vendet tjera duan që të shkojnë në BE dhe me përpunimin e një pllakate të madhe me porosinë “Refugjatë mirë se vini”, sot qytetar dhe aktivist në qendrën e Shkupit “Maqedonia” edhe njëherë e treguan humanitetin e tyre, transmeton zhurnal.

Ngjarja nisi në fillim prej ora 12 ku kishte edhe fjalime të aktivistëve, ndërsa pllakata përkohësisht u vendos në Urën e Gurit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...