Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane - Bota Sot
Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Maqedonia

Ahmeti: Rajoni ka nevojë për mbështetjen amerikane

Më: 14 shkurt 2016 Në ora: 13:23

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka komentuar vizitën e sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry, në Tiranë, duke thënë se periudha vendimtare e përcaktimit politik dhe strategjik të vendeve të rajonit tonë për integrim euro-atlantik ka nevojë për mbështetjen amerikane.

Ja postimi i plotë i Ahmetit në facebook:

Vizita e Sekretarit të Shtetit Amerikan, z. John Kerry, në Tiranë ka një rëndësi të jashtëzakontë jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për tërë rajonin.

Periudha vendimtare e përcaktimit politik dhe strategjik të vendeve të rajonit tonë për integrim EuroAtlantik ka nevojë për mbështetjen Amerikane dhe rikthimin e fuqishëm të vëmendjes së Ëashington-it në drejtim të Ballkanit Perendimor.

Kjo vizitë është e rëndësishme edhe për të gjithë shqiptarët në rajon të cilët çmojnë lartë rolin vendimtar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në arritjen e pavarësisë së Kosovës, Marrëveshjes së Ohrit si dhe anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...