12 të arrestuar dhe një i lënduar në protestën e mbrëmshme në Shkup - Bota Sot
12 të arrestuar dhe një i lënduar në protestën e mbrëmshme në Shkup

Maqedonia

12 të arrestuar dhe një i lënduar në protestën e mbrëmshme në Shkup

Më: 14 prill 2016 Në ora: 07:50

Me gjithsej 12 të arrestuar dhe një të lënduar ka përfunduar protesta e mbrëmshme në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup.

Kjo protestë u nis kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov i cili amniston politikanët e dyshuar për vepra kriminale.

Protesta eskaloi gjatë orëve të mbrëmjes ku protestuesit demoluan zyrën popullore të Presidencës dhe Ministrisë së Drejtësisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...