Ivanov aktivizon ushtrinë për tu dal në ndihmë qytetarëve pas vërshimeve - Bota Sot
Ivanov aktivizon ushtrinë për tu dal në ndihmë qytetarëve pas vërshimeve

Maqedonia

E hënë, 22 tetor 2018

Ivanov aktivizon ushtrinë për tu dal në ndihmë qytetarëve pas vërshimeve

Më: 7 gusht 2016 Në ora: 00:12
George Ivanov

Me rastin e stuhisë që goditi Republikën e Maqedonisë, si dhe rajonin e Shkupit dhe rajonin e Tetovës, Presidenti Gjorge Ivanov, ka dhënë urdhër për aktivizimin e ushtrisë dhe kë bërë thirrje për të vënë të gjitha kapacitetet e mundshme në dispozicion për të ndihmuar në zbutjen e dëmeve të shkaktuara nga stuhia.

Personat përgjegjës nga Ushtria në koordinim me shtabet të krizës tashmë janë në teren dhe në vendet që konsiderohen në momente më kritike dhe janë të përfshirë në mënyrë aktive në ndihmë të qytetarëve në nevojë.

Mediat në Maqedoni kanë raportuar se nga moti i keq ka humbur jetën një grua por ky informacion nuk është konfirmuar nga autoritetet kompetente.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test