Brukseli nuk e komenton platformën e partive shqiptare - Bota Sot
Brukseli nuk e komenton platformën e partive shqiptare

Maqedonia

Brukseli nuk e komenton platformën e partive shqiptare

Më: 9 janar 2017 Në ora: 15:04
Ilustrim

Komisioni Evropian tani për tani nuk e ka komentuar përmbajtjen e platformës së përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni, BDI, Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët.

Në pyetjen e gazetarëve sesi e komenton KE platformën, zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq, deklaroi se Bruksesi me vëmendje është duke e ndjekur zhvillimin e ngjarjeve në Maqedoni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...