”Platforma e përbashkët e partive shqiptare”, maqedonasit tallen me zyrtarët e BDI-së - Bota Sot
”Platforma e përbashkët e partive shqiptare”, maqedonasit tallen me zyrtarët e BDI-së

Maqedonia

”Platforma e përbashkët e partive shqiptare”, maqedonasit tallen me zyrtarët e BDI-së

Më: 9 janar 2017 Në ora: 15:39
Fotografite qe tallen maqedonasit me zyrtaret e BDI-se

Partitë shqiptare në Maqedoni (BDI, Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët) të shtunën u deklaruan në lidhje me një platformë të përbashkët për më shumë të drejta për shqiptarët e Maqedonisë dhe për këtë pati reagime të zjarrta të qytetarëve, subjekte dhe organizatave maqedonase.

Nëpër rrjetet sociale janë shpërndarë fotografi turpëruese për zyrtarë të BDI-së që shihen së bashku me zyrtarë të OBRM-PDUKM-së.

Prej partive shqiptare, platformën e njejtë e kritikoi Partia Demokratike Shqiptare.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...