Spahiu: Shqiptarët e bashkuar nxorën maskat e LSDM-së, pse hesht MUKI? - Bota Sot
Spahiu: Shqiptarët e bashkuar nxorën maskat e LSDM-së, pse hesht MUKI?

Maqedonia

Spahiu: Shqiptarët e bashkuar nxorën maskat e LSDM-së, pse hesht MUKI?

Më: 10 janar 2017 Në ora: 11:14
Artin Spahiu

Pasi i quajti shqiptarët pleme Fërçkovski i LSDM-së ka reaguar edhe analisti politik Artin Spahiu. Ai thotë se shqiptarët e bashkuar nxorën maskat e LSDM-së. Spahiu gjithashtu i pyet shqiptarët e LSDM-së Muhamed Zeqirin dhe Gjylymseren Kasapin pse heshtin pas deklaratave të Fërçkovskit.

“Platforma e përbashkët e partive shqiptare po “nxjerr” maskat shumë shpejt! Te gjithë analistët dhe përkrahësit e LSDM-së kundër platformës së partive shqiptare. Pse heshtin Muki dhe Gjylymserja, a janë për këtë platformë që mbështeti Tirana dhe Prishtina, apo jo?” ka shkruar Spahiu

Ndryshe LSDM-ja në këto zgjedhje arriti të merr shumë vota shqiptare, duke i mashtruar për gjuhën shqipe dhe zbardhjen e rasteve si “MONSTRA”, “KUMANOVA”, SOPOTI” dhe shumë raste të tjera

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...