Demolohet dhe grabitet zyra e ”Civil” - Bota Sot
Demolohet dhe grabitet zyra e ”Civil”

Maqedonia

Demolohet dhe grabitet zyra e ”Civil”

Më: 3 maj 2017 Në ora: 02:36
Zyra e OJQ ”Civil-Qendra për liri”

Zyra e OJQ ”Civil-Qendra për liri” është demoluar gjatë fundjavës së kaluar.

Demoluesit kanë shfrytëzuar festën e 1 majit ku nuk ka pasur asnjë të punësuar në zyrën e OJQ ”Civil-Qendra për liri” dhe ka vjedhur teknologji, duke përfshirë këtu kompjutorë, monitorë, hardiskë, kamera dhe telefona.

Nga OJQ ”Civil-Qendra për liri” thonë se shpresojnë se organet e rendit do të gjejnë fajtorët dhe të njejtin do të dënohen. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat