Ali Ahmetit i dështoi vizita në Strugë, ndryshoi vendet e tubimeve - Bota Sot
Ali Ahmetit i dështoi vizita në Strugë, ndryshoi vendet e tubimeve

Maqedonia

Ali Ahmetit i dështoi vizita në Strugë, ndryshoi vendet e tubimeve

Më: 8 tetor 2017 Në ora: 22:53
Kryetari i BDI-sê Ali Ahmeti

Kryetari i BDI-sê Ali Ahmeti ka qëndruar sot në Strugë për ti dhënë mbështetje Ramiz Merkos në zgjedhjet lokale të 15 Tetorit.

 Mirëpo vizita e tij nuk ka kaluar ashtu siç pritej. Fillimisht në Ladorishtë në një sallë të vogël ku vëreheshin karrike të zbrazëta e mandej në Veleshtë, Dollogozhdë dhe Llabunishtë.

Në gjithë vendbanimet ka dështuar totalisht, gjë që ka sjellë deri në spostimin e vendit të tubimit në qytet. E paralajmëruar për në qendër, pastaj u ndryshua për tek Pallati i Kulturës e në fund në sallën e konferencave në Hotel Drim.Pas dështimit në gjithë tubimet, nga shtabi i BDI-së kanë provuar edhe një metodë të fundit. Kanë lajmëruar për një darkë me aktivistët në një lokal në Veleshtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test