Izairi i Komunës së Zhelinës pëson rëndë me Listën e këshilltarëve - Bota Sot
Izairi i Komunës së Zhelinës pëson rëndë me Listën e këshilltarëve

Maqedonia

E diel, 21 tetor 2018

Izairi i Komunës së Zhelinës pëson rëndë me Listën e këshilltarëve

Më: 16 tetor 2017 Në ora: 14:38
Fatmir Izairi

Garat në shumë komuna do të shkojnë në balotazh. Është votuar edhe për kandidatët por edhe listat e këshilltarëve

Në Komunën e Zhelinës, poashtu vlen balotazhi, edhe atë ndërmjet Fatmir Izairit (BDI) dhe Blerim Sejdiut nga Lëvizja Besa. Ndonëse Fatmir Izairi me një numër votash solide është përpara Sejdiut, mirëpo Lëvizja Besa është me më shumë këshilltarë në këtë komunë.

Numri i këshilltarëve është si vijon: BDI (8 këshilltarë), Lëvizja Besa (9 këshilltarë), Aleanca për Shqiptarët ( 1 këshilltar) dhe PDSH poashtu 1 këshilltar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test