Xhaferi për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend: Isha afër Selës - Bota Sot
Xhaferi për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend: Isha afër Selës

Maqedonia

E enjte, 15 nëntor 2018

Xhaferi për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend: Isha afër Selës

Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 20:28
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në një intervistë për  Dukagjini, ka rrëfyer momentin pas zgjedhjes së tij në këtë pozitë.

Xhaferi rrëfen momentet prej zgjedhjes, dhunës brenda objektit të Kuvendit, shok bombës së parë të hedhur nga policia e deri te dalja nga objekti i parlamentit.

Madje, Kryetari i Kuvendit, rrëfen se pranë vetes në shumicën e momenteve kishte edhe kryetarin e Alencës për Shqiptarët, Ziadin Selën, i cili doli i plagosur.

“Tanë kohën në krahun e majtë, kam pas Selën, por në një moment duke komunikuar me dikë jashtë, kur kthehem nuk e shoh. Dhe nuk dinim më se çfarë ka ndodhur”, tha Talat Xhaferi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test