Miratohet propozimi për heqjen e imunitetit të deputetëve, VMRO bojkoton seancën - Bota Sot
Miratohet propozimi për heqjen e imunitetit të deputetëve, VMRO bojkoton seancën

Maqedonia

E martë, 20 nëntor 2018

Miratohet propozimi për heqjen e imunitetit të deputetëve, VMRO bojkoton seancën

Më: 30 nëntor 2017 Në ora: 13:14
Kuvendi

12:25 – Është miratuar propozimi i rendit të ditës për shqyrtim për heqjen e imunitetit të deputetëve, me 5 vota “për”, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur.

VMRO-DPMNE e ka bojkotuar seancën e sotme të Komisionit për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit.

Pas miratimit të rendit të ditës, nënkryetari i Komisionit, Aleksandar Kiracovski tha se “sot jemi para një vendimi serioz që del nga sulmi i 27 prillit. Sundimi i ligjit është prioriteti i parë që e kemi pasur si kur ishim në opozitë sikurse tash që jemi shumicë parlamentare. Institucionet kanë përgjegjësi të zbardhin dhe zgjidhin rastin e 27 prillin që drejtësia të del në pah”.

Kiracovski përfundoi duke thënë se ligji për të gjithë dhe se mbi ligjim askush nuk është

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test