Ulet dukshmëria për shkak të mjegullës në vendkalimet malore Strazhë dhe Pletvar - Bota Sot
Ulet dukshmëria për shkak të mjegullës në vendkalimet malore Strazhë dhe Pletvar

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Ulet dukshmëria për shkak të mjegullës në vendkalimet malore Strazhë dhe Pletvar

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 19:32
Ilustrim

Paraqitje e mjegullës me dukshmëri prej 30 deri në 50 metra vërehet në rrugët e vendkalimeve malore Strazhë dhe Pletvar, kumtoi Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Prej atje informojnë se trafiku në rrugët shtetërore po zhvillohet rrjedhimisht nëpër disa rrugë të lagështa lokale dhe bëjnë apel në drejtim të  kujdesshëm të automjetit dhe përshtatje të shpejtësisë sipas kushteve në rrugë.

Në disa drejtime rrugore të cilat kalojnë nëpër gryka është e mundshme paraqitja e shembjeve të më imëta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test