Vdes ish-ministri i MPB-së, Tomisllav Çokrevski - Bota Sot
Vdes ish-ministri i MPB-së, Tomisllav Çokrevski

Maqedonia

E martë, 23 tetor 2018

Vdes ish-ministri i MPB-së, Tomisllav Çokrevski

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 17:55
Tomisllav Çokrevski

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) bën të ditur se ka ndëruar jetë, Tomisllav Çokrevski, profesor universitar dhe ish-ministër i MPB-së.

Çokrevski ka qenë ministër në periudhën 1996-1998, periudhë kur ndodhi edhe rasti e Gostivarit, si edhe arrestimet tjera në Tetovë, në lidhje me çështjen e flamurit shqiptarë.

Ai gjithashtu ka patur dijeni edhe për pilotin shqiptar Sinan Vitia, i cili për herë të fundit është parë në aeroportin e Shkupit. Çokrevski ka pohuar se Vitia ka qenë në duar të policisë maqedonase.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test