Darko Dimovski zgjidhet kryetar i LSM-së - Bota Sot
Darko Dimovski zgjidhet kryetar i LSM-së

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Darko Dimovski zgjidhet kryetar i LSM-së

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 19:23
Darko Dimovski

U.d. kryetar i LSM-së Darko Dimovski në vazhdimin e sotëm të Kongresit të jashtëzakonshëm është zgjedhur kryetar i ri i Lidhjes së Sindikatave të Maqedonisë. Ai është zgjedhur përmes votimit publik me shumicë votash.

Paraprakisht një pjesë e sindikatave e kanë braktisur seancën, ndërsa kandidati për kryetar Peco Grujovski nga Sindikata e Administratës, Organeve Gjyqësore dhe Shoqatave Civile (AOGJSH) deklaroi se bëhet fjalë për kongresin më kontrovers.

“Me këtë rast nuk kam se çfarë të deklaroj përveç se humbi Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë dhe punëtorët”, deklaro Grujovski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test